MOJE ARTYKUŁY PSYCHOLOGICZNE, KTÓRE PISZĘ Z MYŚLĄ O INNYCH...

 Witajcie kochani moi😀


Mam dla Was miłą wiadomość. Otóż od niedawna piszę artykuły psychologiczne, które mam nadzieję, że się Wam spodobają. Na razie niewiele ich jest ale stale czytam z różnych źródeł , a później piszę swoje własne dzieła ukazując w nich swoje refleksje. Zachęcam wszystkich do czytania,, zwłaszcza tych, co lubią psychologię jak ja💓 Pisanie takich artykułów sprawia mi ogromną radość jak i satysfakcję. Dlatego też niezależnie od oglądalności będę to robił nadal w przypływie silnej weny😃



"Autoterapia metodą dla tych, co boją się upływającego czasu."



 Autoterapia jest doskonałym sposobem na zmaganie się z pędzącym czasem. Od zawsze tak jest, że minuta za minutą i godzina za godziną nie daje nam wytchnienia, ponieważ całe nasze życie opiera się na byciu pod „tykającym zegarkiem”. Jednak możemy to zmienić, aby w ciągu dnia czućię o wiele lepiej.



  Każdy z nas zmaga się z podobnym problemem jeśli chodzi o nieustannie upływający czas. Jedni w ciągu całego dnia planują sobie po kolei to co zamierzają zrobić, co może dotyczyć obowiązków domowych, czy też kontaktów ze znajomymi z pracy, zaś inni nie myślą o niczym z powodu braku motywacji nic nie robią a kładąc się na kanapie czas upływa im szybko bądź wydłuża się. Wszystko to zależy od podejścia do życia. Jeśli spojrzymy w lustro i zaczniemy myśleć co zrobić żeby się lepiej poczuć to możemy dojść do wniosku, że stale pędzimy za czymś co jest mało istotne, nakładając na siebie mnóstwo obowiązków, niejednokrotnie przerastających nasze możliwości fizyczne i psychiczne a rzeczy ważne, takie jak chociażby odpoczynek po skończonej pracy schodzą na drugi plan. Wiele osób, które pracują zawodowo odczuwają zmęczenie.

  Takie osoby dotyka co raz to większy stres, który negatywnie wpływa na cały organizm. A czas, który bez przerwy goni lubi pędzących za wszystkim ludzi i wówczas żyją oni pod silną jego presją. Autoterapia polega na tym, że samodzielnie, za pomocą swojego własnego pozytywnego i racjonalnego myślenia próbujemy zmienić swoje życie i inaczej spojrzeć na wszechobecny czas. Jeśli będziemy spoglądać na siebie codziennie rano i wyciągać wnioski z tego, co robimy a co moglibyśmy zrobić dobrego, będzie to pierwszym krokiem w kierunku zmiany na lepsze, bo będziemy się uświadamiać w tym co jest dla nas dobre czy złe i nad czym trzeba jeszcze popracować aby w pełni uzyskać swoją harmonię, jak ważną dla naszego istnienia. Długotrwała obserwacja swoich myśli jak i ogólnego funkcjonowania może poprawić samopoczucie i pozwolić zmierzyć się z czasem, którego niejednokrotnie nam brakuje aby wszystkiemu sprostać, nie zapominając o odpowiednim wypoczynku. Takie działanie wprowadzi nas w stan dobrego ducha i pozwoli oddzielić od siebie to, co jest mało istotne od tego co najważniejsze w naszym życiu. Wówczas nie będziemy skupiać całej swojej uwagi na pędzącym czasie ale zaczniemy widzieć swoją rodzinę i w końcu uzmysłowimy sobie fakt, iż jesteśmy jej częścią. Co prawda wymaga to systematyczności i samozaparcia aby zmienić schemat swojego bytu. Jednak jest to ważne aby rozpocząć wędrówkę w głąb siebie, poznając swoje wady i zalety, znajdując przyczynę takiego a nie innego myślenia, które ograniczało nas do ciągłego patrzenia na chodzący zegarek i codziennej niezdrowej nad aktywności.



 "Nauka języków obcych jako jeden ze sposobów na lepszą samorealizację i efektywne podejmowanie ważnych życiowych decyzji."



 W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest szybkie podejmowanie decyzji, ponieważ jest to elementem nieodzownym, umożliwiającym przetrwanie. Większość osób podejmując pracę myśli o tym, aby uczyć się jakiegoś języka obcego a najlepiej kilku języków, które umożliwią lepsze wynagrodzenie w przyszłości.



  Od lat tak jest, że ludzie inwestują w naukę aby się rozwijać zawodowo a także mieć poczucie satysfakcji z konkretnego działania w życiu. Udowodniono nawet, że takie osoby potrafią sobie poradzić z przeciwnościami losu, z trudnymi warunkami jakie mają w pracy ze względu na niezwykłą elastyczność mózgu. Takie systematyczne uczenie się nowych zwrotów w obcym języku powoduje że kształtuje się także nasza osobowość, bo nawiązujemy nowe relacje z ludźmi innego pochodzenia, którzy mieszkają w zupełnie innym rejonie świata, poznajemy ich odmienną kulturę nabywając w ten sposób nowych doświadczeń. Jeśli chodzi o samą naukę języka to istnieje wiele różnych metod, ale do tych najskuteczniejszych należą kursy języków obcych za granicą bądź też w naszym rodzimym kraju. Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości może zacząć od oglądania seriali bez lektora, bądź z lektorem w języku ojczystym. Jednak podstawowym warunkiem, który gwarantuje właściwe przyswajanie obcych wyrażeń jest to, że powinno się to robić wtedy kiedy odpoczywamy a nie na siłę wkuwać słówka, bo wówczas nasz mózg nie zakoduje sobie tak szerokiej wiedzy i możemy łatwo zapomnieć to wszystko czego się „ uczyliśmy”. Przykładem może być też słuchanie piosenek w języku angielskim, niemieckim, bądź innym czy rozklejanie karteczek ze słówkami i idiomami, które będą stale w naszym domu, na które będziemy mogli stale spoglądać. Nauka języka obcego powinna być przyjemnością a nie gonitwą za tym aby jak najszybciej przyswoić sobie określone zwroty, bo takie działanie może wywołać presję i niechęć do dalszej edukacji. Doskonałą metodą na to aby nauczyć się języków jest też konwersacja z ludźmi, którzy mieszkają w innym rejonie globu, na przykład w Ameryce, czy też Anglii, bo poza czystą edukacją do której należą wszelkiego rodzaju kursy językowe, lepiej poznajemy akcent tych ludzi a po kilku latach możemy się już cieszyć z prawidłowej wymowy i świetnie rozumieć to co mówią inni.

Warto jest się podjąć takiego wyzwania, bo osiągając konkretny sukces związany ze znajomością języków można poznać cały świat, który tak naprawdę jest bardzo fascynujący.


 "Przestępczość, narkomania i cyberprzestępczość wśród młodych osób- jakie mają znaczenie w dzisiejszych czasach?"



    W dzisiejszych czasach bardzo dużo się słyszy o przestępcach, którzy są notowani przez Policję. Tacy ludzie są przeważnie agresywni, wywołują bójki, przez co nie są akceptowani przez społeczeństwo. Takie zachowanie jest różnie odbierane przez kryminologów, inaczej to wygląda w kryminalistyce, a jeszcze bardziej odmiennie podchodzą do przestępczości socjologowie.



 Aby znaleźć przyczynę zachowań o charakterze przestępczym należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które są ze sobą ściśle związane jeśli chodzi o całokształt problemu.

Do pierwszego z nich można zaliczyć uwarunkowania genetyczne, czyli to co bezpośrednio dziedziczymy po rodzinie, swoich przodkach. Jeśli rodzice będą wykazywać takie zachowania agresywne połączone z przestępczością, to istnieje bardzo wysokie ryzyko pojawienia się takiego zaburzenia u młodego człowieka, czyli potomka. Dotyczy to przede wszystkim instynktu, który podpowiada takim młodocianym jak się mają zachowywać w określonej sytuacji. Taka agresja ma charakter wrodzony, a czynniki zewnętrzne do których należy między innymi wychowanie przez rodziców dodatkowo ją uaktywniają. Trzeba zaznaczyć, że nie zawsze chodzi o przejawy silnej agresji, ale też o inne czyny, takie jak na przykład kradzieże, które także mają ogromne znaczenie jeśli chodzi o same przestępstwo.

Do inną przyczyn zachowań przestępczych można zaliczyć także wpływ środowiska na młodego człowieka. Jeśli niedojrzała emocjonalnie osoba widzi to co robią jego rodzice, to tak będzie się kształtować jego osobowość. Istnieje kilka stylów funkcjonowania rodziny. Mogą to być rodzice opiekuńczy, gdzie młoda osoba ma wsparcie i prawidłowo się rozwija emocjonalnie, wykształcając odpowiednie struktury poznawcze, przydatne w jego dalszym życiu, autorytarni, czyli tacy, co karzą

nagminnie swoje dzieci za nieprzestrzeganie odpowiednich reguł, którym sami są podporządkowani, permisywni, którzy dają przyzwolenie na wszystko to co chcą robić wychowankowie, a także chaotycznie despotyczni mający silną władzę nad sprawowaniem pieczy.                                      Oprócz relacji rodzinnych, ogromny wpływ na rozwój przestępczości wywiera narkomania.               Są to wszystkie młode osoby, które sięgają po środki odurzające, psychoaktywne. Stosowanie tych środków powoduje zmiany w zachowaniu, a jeśli ktoś ma zaburzoną osobowość, to istnieje jeszcze większe prawdopodobieństwo, iż rozwiną się działania o charakterze przestępczym. Wiele młodocianych osób sięga po te środki aby uciec od otaczającej ich rzeczywistości, psychicznego bólu, napięcia emocjonalnego, czy traumy, jaką przeżywali w dzieciństwie. Jeśli w rodzinie jest stały dostęp do narkotyków, to jest to największą pokusą, aby zażyć owy środek psychoaktywny                         Poza narkotykami ogromne znaczenie mają także media, do których należą: telewizja, radio, czy Internet bo w nich właśnie słyszy się o agresji, przemocy dokonywanej na innych ludziach, co powoduje, że stajemy się obojętni a w jej miejscu pojawia się agresja, która może być wykorzystana w codziennym życiu, jeśli taka osoba będzie miała do tego predyspozycje.


Odmiennym problemem, który także co raz częściej dotyka młodocianych jest cyberprzestępczość, czyli wszystkie negatywne działania dokonywane w internecie, który jest zbiorowiskiem informacji zarówno pożądanych jak i tych niepożądanych. Istnieje wiele portali, blogów, forów dyskusyjnych, gdzie nieletni przesyłają linki do filmów z przemocą, albo robią te zdjęcia tym wszystkim, którzy sobie tego nie życzą. Takie osoby są przeważnie ofiarami i są ośmieszani w sieci. Co raz częściej jest tak, że nie ma sposobu na cyberprzestępców, bo ukrywają się oni pod różnymi pseudonimami i każdy taki negatywny czyn uchodzi im bezkarnie.

.*****

Przestępczość, narkomania jak i cyberprzestępczość są poważnym problemem zarówno społecznym jak i socjalnym. Trudno jest w dzisiejszych czasach nie spotkać się z przypadkami, gdzie występuje agresja.


Pozytywne emocje mają istotne znaczenie w życiu osób chorych na zaburzenia psychiczne. Przy udziale silnej woli i cierpliwości można pokonać wiele trudności dnia codziennego...



"Początki pozytywnego myślenia, czyli jak stajesz się innym człowiekiem"

  Umysł człowieka jest bardzo podstępnym mechanizmem. Ze swoich doświadczeń wiem, iż wystarczy jedynie krótka chwila załamania nerwowego, nawet jakiegokolwiek negatywnego myślenia i w umyśle takiej osoby, mogą tworzyć się myśli, które definitywnie dadzą upust w czynach niekorzystnie działających na organizm człowieka.
Dla przykładu:
Przez około pięć lat walczyłem ze sobą definitywnie, zmagając się z najgorszymi swoimi słabościami. Pod wpływem czynników stresogennych doszło do dynamicznego nawrotu negatywnego myślenia, co skończyło się próbą samobójczą. Jednak muszę tu zaznaczyć, że miałem naprawdę dużo siły, aby ten skomplikowany mechanizm autodestrukcyjny przełamać.
Czym? – pozytywnym myśleniem.
Jednak do takiego odważnego kroku, potrzebna jest nie tylko chwilowa euforia, lecz akceptacja siebie takim jakim się jest. Nie ma ludzi bez wad ani też takich osób, które miały by jedynie zalety. Akceptacja siebie oznacza nie tylko pokochanie dobrych, ale też złych chwil, które nieodzownie kształtują życie każdego z Nas. Myśląc pozytywnie nie możemy się też przesycać tym niepokonanym dobrem, które z Nas bije w momencie gdy czujemy się pewnie, że możemy sprostać największym życiowym trudnościom. To jest walka z emocjami tak nie raz silnymi, że wyobraźnia człowieka który beztrosko sobie żyje na pograniczu swawoli a braku rozsądku jest za mała aby ogarnąć takie oto mechanizmy z jakimi wiąże się życie osób z problematyką psychopatologiczną.
Czym można by było się pokierować aby dać sobie ulgę w cierpieniu?
Ja stale próbuję żyć w pewnym schemacie, chociaż nie zawsze jest łatwo. Niejednokrotnie dochodzi do emocjonalnych napięć, przykrej wymiany zdań pomiędzy rodziną. Jednak jest to prawdziwa życiowa psychologia, bez której nie możemy w ogóle funkcjonować. Musimy się stale uczyć na swoich błędach, doskonalić swoje emocje, nawet te najgłębsze, których jeszcze nawet nie znamy. Nie raz jest tak, że zastanawiamy się nad swoim zachowaniem, względnie reakcją, której doświadczamy, na przykład: „ pierwszy raz zareagowałem stanowczo i zupełnie z asertywnym spokojem…”
Tak, to jest prawdziwe szczęście, które ogarnia człowieka, który nagle po wielu latach walki ze sobą odnajduję to, co go cieszy, daje prawdziwą siłę by przetrwać te naprawdę trudne chwile.
Myślenie pozytywne jest czymś, co porusza dogłębnie, dając nadzieję nawet tym, co w nią niegdyś nie wierzyli. Jest to pewien klucz do bramy którą jak się uda Nam otworzyć, to poczujemy prawdziwe szczęście przeplatane nawet ze smutkiem.
Myśląc o sobie dobrze możemy pokonać wiele ale jest pewna zasada, bez której nie będzie możliwa autoterapeutyczna analiza swojej osobowości, zachowań i myślenia, które wcześniej nie miało szans ujrzeć jasnego światła…


Nie można pragnąć wszystkiego w swoim życiu! Trzymajmy względny dystans od siebie i innych.


Każdy z Nas musi mieć swoje światełko nadziei, bo bez tego może umrzeć i nic po sobie nie pozostawić… Po wielu latach mozolnej, bezsensownej walki ze sobą zrozumiałem czego pragnę od życia. Nie mogę mieć wszystkiego bo nie pozwala mi na to sytuacja w której się znajduję. Jednak mogę odnaleźć swój i jedynie swój sens, który będzie mnie prowadził przez życie dając mi jakąkolwiek nadzieję na budowanie swoich „życiowych szczebelków”.
Nie każdy potrafi sumiennie przez własne życie podążać. Dla jednych jest to jedynie moment, którego należy przeżyć bo tak jest stworzony świat, zaś dla innej osoby jest to szansa na rozwój swoich intelektualnych możliwości, stałego wzbogacania swojej wiedzy i umiejętności.
Wszystko zależy od wielu różnych czynników, jak z resztą wszystko w całym Naszym życiu. Jeśli jesteśmy wychowywani w sposób emocjonalnie luźny z tendencją do tego aby robić co się chce, nie wnikając w żadne zasady, to taki człowiek albo będzie żył swawolnie przez całe swoje życie, albo w którymś momencie zrozumie, że do życia potrzeba mu czegoś więcej. Ta kwestia zależy raczej od Naszych wewnętrznych aspiracji, czyli tego, co chcemy od swojego życia.
Nie można zapominać o tym, że nie będziemy w stanie ogarnąć wszystkiego w Naszym życiu. Istnieje bowiem wiele sytuacji, w których nigdy nie będziemy idealni, bo takie są możliwości Naszego umysłu, który nie potrafi ogarnąć całego świata
Dlatego też należało by wyrobić w sobie jakiś dystans od siebie i ludzi, aby nie przejmować się dogłębnie wszystkim, co napotkamy na swojej drodze. Każdy kroczy inną drogą i wszystko to do czego podąża będzie zależało od niego samego i od współwystępujących czynników społecznych, rodzinnych, własnych możliwości psychicznych, motywacyjnych i intelektualnych. Nie możemy na siłę zmierzać się z czymś, z czym nie damy sobie rady. Jednak jeśli czujemy, że coś możemy zrobić pozytywnego ze swoim życiem, to jak najbardziej powinno się do tego dążyć, nie zatracać się w swoim moralnym braku sensu Naszego życia. Wyrabiając sobie z kolei dystans od innych ludzi możemy tym samym uchronić się od ich negatywnego wpływu, co z kolei da Nam wewnętrzny spokój i pozwoli żyć w emocjonalnej harmonii.
Oczywiście wszystko może być jedynie teorią i tutaj trzeba mieć to na uwadze. Musimy analizować swoje własne możliwości zwłaszcza w sferze emocjonalnej, gdyż w tej sferze życiowej wiele jest rzeczy niezrozumiałych przez Nas samych. Nie raz jest tak, że nie potrafimy siebie do końca zrozumieć, popadamy w skrajności, niepokój, uogólniony lęk, dotykają Nas negatywne myśli o sobie. Wówczas wszystko staje się dla Nas do tego stopnia trudne, że się poddajemy i wszystkie nasze nadzieje spełzają na niczym. Z tak zwanym „mózgiem emocjonalnym” trzeba uważać, bo się można bardzo łatwo i szybko zawieść na sobie, jeżeli nie będziemy ostrożni.


Kiedy nadzieja w Nas żyje możemy dokonać wiele…


Wiele osób żyje nadzieją, zwłaszcza jeśli ciężko chorują np. na raka, bądź na trwałe schorzenia układu nerwowego. Dla takich ludzi nadzieja jest czymś naprawdę ważnym, umożliwiającym im jakiekolwiek funkcjonowanie. To ona nadaje sens wszystkim dniom, nawet jeśli takie osoby boleśnie cierpią, przeżywając fizyczne bądź psychiczne męki. Dla każdego nadzieja jest czymś innym i nie musi być w cale w wymiarze pozytywnym. Wszystko zależy od punktu widzenia danej osoby pogrążonej w bardzo silnych emocjach. Można mieć nadzieję że się przeżyje wiele lat z ciężką chorobą, ale także możemy mieć nadzieję że już niedługo skończy się Nasze cierpienie i umrzemy. W tym ostatnim moim twierdzeniu jest to powiedziałbym schorzenie na podłożu czysto psychicznym, bo nikt, kto nawet cierpi boleśnie przeżywając dzień po dniu nie pragnie śmierci. Jest to raczej ostateczność. Ból psychiczny może się przejawiać w tendencjach autodestrukcyjnych, ku pociągu do śmierci, a nadzieja ma tutaj zupełnie inny wymiar w sensie znaczenia dla osoby dotkniętej chorobą psychiczną.
Wyobraźmy sobie osobę chorą na schizofrenię( psychozę), jedną z poważnych chorób psychicznych.
Człowiek dotknięty takim zaburzeniem w sferze myślenia mając omamy wzrokowe, bądź słuchowe, będzie mógł mieć różne spostrzeżenia, dzięki którym nie będzie mógł nawet dostrzec tej nadziei żyjąc w danym momencie w nieświadomości swojego bytu. Mowa jest o bardzo silnym stanie psychotycznym, w którym osoba nie wie co robi i musi być odpowiednio leczona lekami przeciw psychotycznymi. Po ataku psychozy i powrocie do zdrowia, taki człowiek myśląc zupełnie normalnie, będzie szukał tej nadziei, że wyjdzie z tej ciężkiej choroby i odzyska swoją życiową harmonię.
Mając nadzieję można dokonać wiele-nie zapominajmy o tym. Dzięki temu każdorazowe wstawanie z łóżka dzień po dniu ma sens, potrafimy pokonywać trudności, jakie napotykamy stale na swojej drodze. Jest to najważniejszy element Naszego życia i to nie tylko osoby chorej ale każdej osoby żyjącej na świecie.
Oczywiście ktoś, kto żyje zupełnie na luzie, dzień po dniu stosując używki pod różną postacią będzie miał nadzieję, że na przykład kupi w niedzielę papierosy. Jednak są to przyziemne sprawy o których można napomknąć ale jest to mało istotne. W tym miejscu chciałem uzmysłowić że nadzieja może mieć różne oblicza. Dla jednych jest to esencją całego życia, zaś dla drugiego jedynie „paczką papierosów”, które i tak niczego dobrego do życia nie wprowadzają…


Myśleć racjonalnie i nie poddać się!


Dla każdego z Nas myślenie jest podstawowym elementem życia. Tak jesteśmy stworzeni, aby myśleć i móc wyciągać w jakiś sposób swoje wnioski. Jednym się to udaje i osiągają wiele w swoim życiu, zaś dla drugich jest to prawdziwa walka o byt. Jednak w żadnym wypadku nie można się poddawać i należy czerpać z życia tyle ile jesteśmy w stanie ani nie zawyżając ani nie zaniżając Naszym wartościom intelektualnym. Wówczas Nasze życie pomimo wszelkich trudności będzie miało jakikolwiek sens, da nam nadzieję, że nigdy się nie poddamy swojej chorobie, na którą cierpimy.
Zaburzenia emocjonalne potrafią być bardzo poważnymi zaburzeniami w sferze motywacji, uczuć, całego życia. Jednak jeśli się poddamy całkowicie chorobie, to nie odzyskamy swojej stabilności, nigdy! Należy zawsze podążać w kierunku celu, nawet jeśli w jakimś momencie powiemy, że mamy dość i wydaje Nam się że to już koniec. Koniec może być dopiero najlepszym początkiem, z którego warto będzie skorzystać aby móc podążać dalej. Nie rezygnujmy z tej nawet mozolnej walki. Walka którą toczymy ze sobą nie zawsze oznacza szybki sukces. Można spotykać wiele przeszkód ale gdy je pokonamy, to wówczas poczujemy z tego bardzo dużą satysfakcję, że dokonaliśmy czegoś, co Nas wzmocniło dając nowe doświadczenie życiowe.


"STAN TYPU FLOW-PŁYNĄCY Z PRZEPŁYWEM ŻYCIA W BŁOGIM SPOKOJU."


CZY ZASTANAWIAŁEŚ SIĘ KIEDYŚ, JAK MOŻESZ POMÓC SOBIE W ŻYCIU, GDY JESTEŚ W TRUDNEJ SYTUACJI? ISTNIEJE METODA USPOKOJENIA LUB PRZEPŁYWU, KTÓRA POLEGA NA TYM, ŻE PŁYNIESZ SWOBODNIE PRZEZ ŻYCIE, NIE MARTWIĄC SIĘ O NIC.

  KIEDY ŻYJESZ I CAŁKOWICIE PODDAJESZ SIĘ CZEMUŚ, CO KOCHASZ, ŻYCIE STAJE SIĘ ZNACZNIE ŁATWIEJSZE. NIE MUSISZ ZMAGAĆ SIĘ Z SILNYM NEGATYWNYM STRESEM (DYSTRESS), PONIEWAŻ MASZ PRZED SOBĄ COŚ, CZEMU POŚWIĘCASZ CAŁĄ SWOJĄ UWAGĘ. KIEDY MASZ WIELE PROBLEMÓW EMOCJONALNYCH I NIE WIESZ, JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ, MOŻESZ JE PRZEZWYCIĘŻYĆ, JEŚLI CHCESZ TEGO MOCNO. TAK SILNE PRAGNIENIA OSIĄGNIĘCIA SZCZĘŚCIA I RADOŚCI W ŻYCIU PO PROSTU DAJĄ UKOJENIE, A SILNE NEGATYWNE EMOCJE ODCHODZĄ W CIEŃ . JEŚLI CENISZ TO, CO MASZ W SOBIE, NIE MA SENSU SZUKAĆ CZEGOŚ, CZEGO NIE MA. ŻYCIE CHWILĄ JEST JEDNYM ZE SPOSOBÓW NA UTRZYMANIE DOBREGO NASTROJU, CHOĆ CZĘSTO SŁYSZY SIĘ, ŻE NALEŻY PLANOWAĆ PRZYSZŁOŚĆ, ABY MÓC ŻYĆ GODNIE. JEDNAK NIE DO KOŃCA TAK JEST, PONIEWAŻ KIEDY MYŚLIMY O TYM, CO NADEJDZIE MOŻE DZISIAJ, MOŻE JUTRO, A MOŻE W PRZYSZŁYM ROKU, TO MOŻEMY DOSTAĆ STANU DEPRESYJNEGO I WSZYSTKO, CO KOCHAMY, STRACI SWÓJ SENS.

ISTNIEJĄ INNE SPOSOBY NA OSIĄGNIĘCIE STANU PRZEPŁYWU, DO KTÓRYCH NALEŻY MEDYTACJA, ALE JEST TO MOIM ZDANIEM METODA DLA WYTRWAŁYCH LUDZI, KTÓRZY SIEDZĄ W JEDNYM MIEJSCU I MYŚLĄ O SWOIM ŻYCIU W ODOSOBNIENIU PRZEZ WIELE GODZIN "CIESZĄC SIĘ WOLNOŚCIĄ UMYSŁU". NIE JEST TO ZŁE, ALE ŁATWIEJ JEST ZOBACZYĆ W ŻYCIU TO, CO JEST BARDZIEJ OSIĄGALNE.






Komentarze

Popularne posty